Historie koncernu ODEON

Společnost se stala mateřskou společností koncernu ODEON v roce 2004, a to ještě pod obchodní firmou ODEON FIRM SERVIS a.s.; od 1.1.2011 změnila mateřská společnost koncernu ODEON obchodní firmu jen na ODEON a.s.

Společnost byla v roce 2004 integrována do podnikatelského seskupení vlastnicky propojených osob, které bylo zárodkem dnešní podoby koncernu ODEON a to tím, že se nejprve stala majoritním akcionářem společnosti ODEON INVEST a.s., IČ 49970984, se stejným sídlem a následně převzala jako hlavní akcionář jmění této společnosti. Valná hromada společnosti rozhodla dne 17.6.2004 o převzetí jmění zanikající společnosti ODEON INVEST a.s. hlavním akcionářem s rozhodným dnem převzetí 1.11.2003. Zápis této skutečnosti do obchodního rejstříku nabyl právní moci dne 18. října 2004 s tím, že k zápisu převzetí jmění došlo k 31. prosinci 2004. Dne 31.12.2004 tedy byla společnost ODEON INVEST a.s. zrušena bez likvidace a byla vymazána z obchodního rejstříku, neboť zanikla převzetím jejího jmění hlavním akcionářem – společností ODEON FIRM SERVIS a.s., která se tak stala ode dne 31.12.2004 jako nástupnická společnosti universálním právním nástupcem zaniklé společnosti, a tím i mateřskou společností koncernu ODEON.

Koncern ODEON měl však v té době pouze jednu dceřinou společnost ODEON CZ a.s. (později přejmenovanou na ODEON DATA SERVIS a.s.) s vlastnickým podílem 52%. Současně však tímto převzetím jmění získala společnost ODEON FIRM SERVIS a.s. vlastnické podíly ve čtyřech dalších společnostech, z nichž dvě se staly základem dnešní podoby koncernu ODEON; byly to tyto čtyři společnosti:

Článek Historie koncernu ODEON se nachází v rubrice Historie.

Související články

Aktuality

Pronájem bytu 2+1 v Třeboni

Nabízíme k pronájmu nově zrekonstruovaný byt v Třeboni.

2.01.20 - Více ...

Chaty a chalupy pro letní dovolenou v ČR

Výběr top objektů z nabídky chat a chalup pro letní dovolenou.

18.01.19 - Více ...

Penzion Vratislavský dum

Penzion Vratislavský dům na náměstí v Třeboni.

12.01.17 - Více ...

Schwarzenberský seník - penzion v Třeboni

Rezervujte si ubytování pro dovolenou v Penzionu Schwarzenberský seník v Třeboni.

31.01.16 - Více ...

Činnosti společností v koncernu

Nové projekty

Na podzim roku 2015 jsme ve spolupráci se společností Antstudio spustili novou verzi internetového portálu Trebonsko.cz.

Letní dovolená 2016

 
 Koncern ODEON © 2010 .::. Mateřeská společnost koncernu ODEON a.s.
ODEON a.s.Aromka Brno s.r.o. Chaty a chalupy DDS TOUR s.r.o.Rybářství Třeboň Hld. a.s. Destinace Třeboňsko o.p.s. - www.trebonsko.cz